Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica

«Aktualności

Salon Kobiet 2013

10 października 2013

P1030640m

Słoneczna Piwnica uczestniczyła w Salonie Kobiet.  W tym roku panel dyskusyjny dotyczył zdrowia. Kobiety  zabiegane i zajęte różnymi sprawami  często zapominają, że trzeba dbać nie tylko o rodzinę i pracę, ale też o siebie.

Mamy jedno życie  – dbajmy o nie!

O tym, jakie znaczenie dla leczenia ma wczesne wykrycie nowotworu piersi, mówi się bez przerwy. „Statystki mówią same za siebie. Co roku na raka piersi zapada 12 000 Polek. Prawie połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza” – czytamy w notatce prasowej przygotowanej przez organizatorów Dotykam=Wygrywam. Wczesne wykrycie to warunek konieczny, ale też dopiero połowa sukcesu. Nie mniej ważne jest  natychmiastowe i  dobrze  prowadzone leczenie.

Na Salonie byłyśmy zachęcane do profilaktyki  polegającej na noszeniu odpowiednio dobranego stanika i na samobadaniu piersi.

Akcja Dotykam=Wygrywam w 2012 r. odniosła  duży  sukces. Brały w niej udział między innymi: Katarzyna Cichopek,  Aleksandra Kisio, Daria Widawska, Anna Gzyra, Markia i Rozalia Mancewicz. Ze wwzględu na zaangażowanie  znanych kobiet  oraz mediów przesłanie Dotykam=Wygrywam dociera do coraz wiekszego grona kobiet.

Ambasadorkami tegorocznej edycji kampanii Dotykam=Wygrywam są  Natasza Urbańska i Agnieszka Komornicka. Obie panie  gościły na tegorocznym ełckim Salonie Kobiet.

P1030629mP1030635m

Oprócz rozmowy i filmu pokazującego jak badać piersi dostępne były też  zawieszki pod prysznic z instruktażem wykonania samobadania piersi.  Zawieszki są różowe tak samo  jak proponowane w tej akcji dobre biustonosze, ze sprzedaży których 10% jest przekazywane na  wsparcie działań  fundacji Rak’n’Roll – Wygraj życie! Dobrze, że są takie akcje. Niosą uświadomienie. Tylko czy kobiety chcą z tego korzystać?

W Słonecznej Piwnicy można dostać  różową zawieszkę  pod prysznic.

© 2012-2014 Słoneczna Piwnica. Pracownia Artystyczno-Terapeutyczna. Danuta Kozłowska - HTML5 - stat4u