Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica

O Słonecznej Piwnicy

Dlaczego Słoneczna Piwnica? Czy piwnica w ogóle może być słoneczna? Oczywiscie, że tak.  Gdy na dworze świeci słońce zagląda po kolei w każde z pięciu okien, a gdy skryje się za chmurami lub przejdzie na drugą stronę świata, w Piwnicy świeci symbolicznie słoneczną serwetką na stole, ognikami świec w solnych lampach, kolorami vedicowych obrazów, słonecznymi lampami i sercami szczęśliwych ludzi.

Ta Piwnica ma uszczęśliwiać. Taka jest idea.

Słońce może świecić w naszym życiu zawsze jeśli sobie tylko na to pozwolimy. Pewnie, że czasem jest ciężko i smutno, przydarzają się nam trudne chwile, ale możemy zrobić wiele żeby te chwile były naprawdę jak najkrótsze. Z życiem jest tak jak z pogodą. Czasem świeci słońce, czasem pada deszcz, bywa też  burza z piorunami lub tornado, które niszczy wszystko co napotka. Może się nam wydawać, że nie mamy wpływu na pogodę i nie mamy wpływu na nasze życie. Możemy poddawać się marazmowi  i cierpliwie wszystko znosić. Można i tak, ale czy warto?

Tak jak anomalia pogodowe są efektem nieodpowiedzialnej działalności człowieka, tak trudności w naszym życiu są konsekwencją naszego wcześniejszego działania lub zaniedbania.

Jakże często ograniczamy się do eksploatacji naszych ciał wiele od nich wymagając, a tak niewiele dając w zamian. Orientujemy się w tym dopiero jak nasze ciało krzyknie bólem i zaowocuje chorobą. Jak często zaniedbujemy relacje z naszymi bliskimi i oddalamy się od siebie przestając się rozumieć?  Jak często nie spełniamy się w pracy? Czy tak musi być?

Oczywiście, że nie. Zawsze jest szansa i nadzieja na lepsze samopoczucie i na lepsze relacje, tak samo jak na lepszą pogodę. Wiemy, ze po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój. Wiemy, że nawet po wielu pochmurnych dniach w końcu wychodzi słońce i obejmuje swymi ciepłymi promieniami świat powodując odrodzenie. Taką samą możemy mieć pewność, że nawet najgorsze momenty naszego życia miną i zastąpią je  pogodne, pełne radości dni.

Jest tylko jeden niezbędny warunek: Trzeba zdobyć wiedzę i mądrze działać.

Inwestycja w rozwój osobisty jest tym pierwszym krokiem.

Przejdź na słoneczną stronę życia

© 2012-2014 Słoneczna Piwnica. Pracownia Artystyczno-Terapeutyczna. Danuta Kozłowska - HTML5 - stat4u