Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica

«Aktualności

Noworoczne spotkanie z Mandalą

11 grudnia 2013

MANDALA

Mandala jest jednym z najstarszych symboli ludzkości. Słowo to pochodzi z sanskrytu i oznacza: koło życia, obwód o znaczeniu magicznym, cały świat, święty krąg, centrum. Kształt koła obecny jest w całym wszechświecie: w jajeczku, z którego rodzi się życie, w łonie matki, w komórkach, z których zbudowane są istoty żyjące, atomach, kryształkach lodu, pajęczych sieciach, słojach drzew. Kołem jest dla nas niebo, słońce, księżyc, ziemia, kosmos, przestrzeń, która nas otacza, cykliczny rytm zmieniających się pór roku, rytm dnia i nocy, następujące po sobie przemiany życia i śmierci.

Od początku istnienia rodzaju ludzkiego, we wszystkich wierzeniach, obrzędach, praktykach rytualnych, legendach, mitologiach, religiach, motyw koła miał podstawowe znaczenie, był punktem wyjścia do wszelkich spekulacji i poszukiwań. Świadczą o tym m.in. prehistoryczne rysunki naskalne, praktyki rytualne ludów pierwotnych, które w niektórych miejscach na ziemi przetrwały do dziś, legendy Maorysów, mitologia egipska.

Ideę zastosowania mandali w psychoterapii, wprowadził do współczesnej psychologii szwajcarski psychoanalityk i psychiatra C.G.Jung. Swoje teorie budował w oparciu o własne, głębokie doświadczenia wewnętrzne, oraz spostrzeżenia powstałe w trakcie pracy z pacjentami.

Obecnie praca z mandalą coraz częściej wykorzystywana jest w arteterapii i powstaje na jej temat coraz więcej opracowań. Tworzony w trakcie swobodnej ekspresji magiczny, fascynujący, tajemniczy, barwny krąg, umożliwia wewnętrzną przemianę i ma ogromne działanie terapeutyczne.
Tworzenie mandali umożliwia bardzo intymny kontakt z własnym wnętrzem.
Sama tego doświadczyłam i gorąco polecam tę formę nie tylko sztuki, ale przede wszystkim pracy ze swoim szeroko pojętym wnętrzem.
Wystarczy namalować kolo i wypełnić tym, co nam w duszy gra.

Po co?

Dla wyrażenia ekspresji twórczej…
Dla uwolnienia emocji…
Dla zaprojektowania przyszłości…
Lub po prostu dla niekonwencjonalnego spędzenia czasu z przyjaciółmi…

Masz okazję doświadczyć tego wszystkiego, bo 5 stycznia 2014 roku odbędzie się  w Słonecznej Piwnicy Noworoczne spotkanie z Mandalą, na które serdecznie zapraszam.

 

Program:

  1. Medytacja wprowadzająca.
  2. Malowanie mandali uwalniającej. W trakcie tego procesu będziemy pozbywać się niepotrzebnych emocji i wszystkiego czego już nie potrzebujemy.
  3. Medytacja w ruchu z intencją stworzenia własnej przestrzeni.
  4. Wyrażenie swojego marzenia i planu na najbliższy rok i zapisanie tego.
  5. Malowanie mandali, która wygeneruje do wszechświata nasze pragnienia.
  6. Spontaniczny taniec wyrażający naszą radość i nadzieję.

Warsztat zaczyna się o godz. 11-tej, kończy się o 17-tej,  kosztuje 80 zł. W cenie koszt materiałów do malowania.

Jest tylko 6 miejsc, zarezerwuj jedno dla siebie już dziś: 607 854 261

© 2012-2014 Słoneczna Piwnica. Pracownia Artystyczno-Terapeutyczna. Danuta Kozłowska - HTML5 - stat4u