Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica

«Aktualności

Malowałyśmy mandale…

20 lutego 2014

16 lutego Słoneczna Piwnica gościła piękne kobiety malujące mandale. Każdy z nas będąc dzieckiem miał wiele marzeń. Potem, z upływem czasu, w natłoku codziennych spraw pomału oddalamy się od naszych skrytych pragnień. Trochę zatrzymujemy się około Nowego Roku, wtedy to obiecujemy sobie, że… Planujemy coś… Przez chwilę myślimy, żeby ten nowy rok był lepszy niż poprzedni, a potem znów natłok spraw i znów mało czasu dla siebie i zapominamy o planach, postanowieniach i marzeniach. Noworoczna Mandala jest po to, żeby było inaczej niż zwykle. Już sama obecność na zajęciach jest czymś niezwykłym, odchodzimy bowiem od rutyny. Efekty są różne, bo co człowiek to inny przypadek. Jedni są zadowoleni ze swojego malunku, wieszają w widocznym miejscu i z ufnością czekają na efekty. Zdarza się, że nie muszą długo czekać, bo pojawiają się okazje, które dostrzegają i wykorzystują do realizacji swoich pragnień.

WP_20140216_010-2WP_20140216_012-2

Kolorowy okrągły obrazek generuje energię do wszechświata, a wszechświat pomaga w realizacji. ” Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć” napisał Paulo Coelho w słynnym  „Alchemiku”, a życie pokazuje, że tak jest.

Bywa też, że spotkanie z mandalą zapoczątkowuje wewnętrzny proces zmian, na które nie jesteśmy jeszcze gotowi. Wtedy podświadomość stawia opór. Nie podoba nam się nasza mandala, nie możemy na nią patrzeć, nie czujemy się najlepiej. Cóż… Za daleko wyszliśmy? Może przez chwilę znaleźliśmy się poza naszą strefą komfortu?

WP_20140216_011WP_20140216_013-2

A może w trakcie procesu dotknęliśmy jakichś trudnych, czy też smutnych zakamarków naszej duszy. Uświadomienie sobie  emocji, wewnętrzne poruszenie, jest  pierwszym krokiem do zmiany. Tu trzeba odwagi i determinacji, żeby „kuć żelazo póki gorące”. Dać sobie czas na przeżywanie, na przemyślenia i nie odkładać tego jak zwykle do szuflady, czy pod dywan, ale wyjąć i odważnie się temu przyjrzeć. W naszym wnętrzu też trzeba robić porządki. To wymaga podjęcia decyzji, odwagi i pracy, ale warto, bo potem mamy czysto i pięknie.

P1040077P1040074

Proces oczyszczania, przygotowania przestrzeni na nowe i kreację przyszłości możemy przeprowadzić zawsze, kiedy tylko chcemy. W każdym momencie roku i w każdym momencie życia, bo nigdy nie jest za wcześnie, ani nigdy nie jest za późno, żeby zacząć piękniej żyć. Życzę Ci pięknego świadomego życia.

 

 

© 2012-2014 Słoneczna Piwnica. Pracownia Artystyczno-Terapeutyczna. Danuta Kozłowska - HTML5 - stat4u