Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica

«Terapie

Lomi Lomi Nui

Świątynny masaż hawajski – Król wśród masaży

Lomi Lomi Nui jest masażem całościowym w całym znaczeniu tego słowa. Nie tylko działa rozluźniająco na mięśnie, ale usuwa wewnętrzne blokady i napięcia. W naturalny sposób leczy psychikę pacjenta. Bardzo głęboko relaksuje i odpręża.

W sferze fizycznej:

 • pielęgnuje i odżywia skórę
 • poprawia krążenie krwi i limfy
 • pomaga w usuwaniu toksyn
 • rozgrzewa mięśnie i usuwa napięcia
 • łagodzi ból
 • uelastycznia stawy

 

Lomi Lomi Nui to najlepszy prezent jaki możesz sobie zrobić.
Twoje ciało będzie Ci wdzięczne, Twoja psychika odpocznie, zrelaksujesz się i odprężysz. 

Na masaż umów się gdy:

 • jesteś zapracowany, zestresowany i spięty
 • chcesz poprawić samopoczucie
 • masz objąć jakieś ważne stanowisko
 • przygotowujesz się do egzaminu lub ważnej rozmowy
 • czujesz, że jesteś „na zakręcie”
 • chcesz podjąć dialog ze swoim ciałem
 • zadbać o zdrowie
 • wspomóc leczenie konwencjonalne

 

Największą jednak zaletą tego specyficznego masażu jest jego działanie harmonizujące oraz przywrócenie i umocnienie wewnętrznej równowagi.

 

Lomi Lomi Nui jest starożytnym masażem z Hawajów. Pierwotnie był wykonywany w świątyniach przez kahunów. Kahuna jest to mistrz w jakiejś dziedzinie. W tym wypadku jest to mistrz masażu nazywany Kahuna Lapa’au.
Masaż Lomi Lomi Nui był rytuałem przejścia i służył oczyszczeniu. Był świętem, które miało przygotować człowieka do nowego, ważnego przedsięwzięcia w życiu. Również ludzie, którzy mieli spełniać w swojej społeczności szczególne zadanie byli masowani, aby ich ciało i duch zostały naładowane energią. Masażom tym towarzyszyły wielogłosowe uzdrawiające pieśni.

Jakiś czas temu niektórzy kahuni zdecydowali się na odsłonięcie tej tysiącletniej hawajskiej wiedzy. Zaczęli nauczać Lomi lomi Nui w Stanach Zjednoczonych, a potem w Europie.
Cechą, która wyróżnia ten masaż spośród wielu innych jest wyjątkowe podejście. Wykonuje się go w duchu Aloha, to znaczy z radością i miłującym uznaniem dla człowieka leżącego na stole. Cała koncentracja masażysty jest skupiona na masowanej części ciała, bo jak mówią Hawajczycy: energia podąża za uwagą, a tam gdzie płynie energia dochodzi do uzdrowienia.

Lomi Lomi Nui jest masażem całościowym w prawdziwym tego słowa znaczeniu, bo nie tylko rozluźnia mięśnie i stawy, ale usuwa napięcia i blokady pracując nad całym człowiekiem. W naturalny i łagodny sposób uzdrawia też psychikę klienta. Ciało i duch tworzą przecież nierozerwalną całość. Na Hawajach mówią, że: Jak wewnątrz, tak i na zewnątrz, w związku z tym masażysta ma za zadanie połączyć pacjenta z mądrością jego własnego ciała. Pokazać, że może ono uwolnić zgromadzone napięcia i zapoczątkować proces uzdrawiania na wielu poziomach. Przy końcu masażu (nieraz wielokrotnie powtarzanego) pacjent odzyskuje zaufanie do samego siebie, przestaje się obwiniać a zaczyna siebie akceptować. Odczuwa jasność w miejsce ciemności i serdeczność w miejsce braku życzliwości.

Lomi Lomi Nui pozwala pacjentowi na akceptację całej swojej istoty. Proces ten prowadzi do samopoznania oraz uwolnienia się od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń. Masażysta wspiera ten proces przez okazywanie miłości i akceptacji.

(tekst zainspirowany książką Klausa Assmanna pt. „Lomi Lomi Nui Świątynne masaże z Hawajów”)

Więcej informacji

Masaż trwa 90 min lub dłużej. Inwestycja 180 zł.

© 2012-2014 Słoneczna Piwnica. Pracownia Artystyczno-Terapeutyczna. Danuta Kozłowska - HTML5 - stat4u