Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica Słoneczna Piwnica

Aktualności

Plener Vedic Art

27 czerwca 2014

 

Od 10 do 15 września jest zaplanowany plener Vedic Art w Piaskach koło Ełku.

Zapraszam Cię więc do Pensjonatu – Stara Szkoła w Piaskach. Tu z dala od gwaru miasta odkryjesz  swój potencjał i doświadczysz kreatywności. 
W tak bliskim natury miejscu znajdziesz  ciszę potrzebną do tego, żeby wsłuchać się w swoje serce.  Staniesz  się artystą poznając 17 zasad Vedic Art, które niczym klucze otworzą Cię na lepsze poznanie siebie.

Vedic Art to wspaniała metoda rozwoju świadomości i budzenia pasji życia, poprzez malowanie intuicyjne. Doświadczysz w sobie praw tworzenia nie tylko obrazów, ale też swego życia, które może się zmienić. Dzięki przerobieniu vedicowych zasad  zobaczysz kim jesteś w swojej istocie. Zasady stanowią doskonałą całość, obrazującą proces tworzenia, nie tylko w malarstwie, ale też w całym naszym życiu. 
Nie ma znaczenia czy umiesz malować, bo i tak powstaną piękne obrazy, które ozdobią twoje mieszkanie i sprawią, że stanie się wyjątkowe tak jak Ty.

Już teraz możesz zaplanować swój udział żeby:P1030177

 • Odkryć swój twórczy potencjał.
 • Odzyskać wiarę i akceptację.
 • Nauczyć się słuchać i szanować siebie.
 • Stać się kreatywnym w każdej dziedzinie życia.
 • Pozbyć się blokad, ograniczeń i lęków.
 • Wymalować i zamanifestować swoje marzenia.
 • Odpocząć i spędzić czas inaczej niż zwykle.

Masz jeszcze czas, żeby zaopatrzyć się w potrzebne materiały malarskie. Kup wiec:

 • Różne kolory farb akrylowych w dużych tubkach.
 • Różnej wielkości podobrazia – 9 sztuk
 • Pędzle, gąbki, papier, ołówek, klej, pojemnik na wodę, wygodne ubranie, którego nie szkoda pobrudzić.
 • Różne rzeczy do tworzenia faktury, np. ryż, makaron, guziki, muszelki, piórka, sznurki i wszystko co Ci tylko przyjdzie do głowy.

Na miejscu będzie trochę materiałów, gdyby komuś coś zabrakło. Będą też sztalugi.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej przygodzie. Starą Szkołę możesz zobaczyć  tutaj.

Zgłoś swój udział telefonicznie lub mailem do  30 sierpnia.

Koszt warsztatów 1350 zł. ( 700 zł. kurs + 650 pobyt w Pensjonacie)

 

 

 

Beata i Paweł Karpowicz

10 marca 2014

23 i 24 sierpnia Słoneczna Piwnica będzie gościć parę wspaniałych, doświadczonych psychologów: Beatę Nowakowską – Karpowicz i Pawła Karpowicza. Masz okazję poznać ich osobiście zapisując się na prowadzony przez nich warsztat pracy z emocjami. Beata z Pawłem na co dzień pracują w Białymstoku, jednak dla wygody osób mieszkających w Ełku i okolicy zgodzili się przyjechać do nas. Tak więc masz możliwość uczestnictwa w pożytecznych warsztatach bez dojazdu i noclegu w innym mieście. Dlaczego pożytecznych? Dlatego, że to co Ci dadzą jest bardzo potrzebne. Emocje to jest coś, z czym każdy z nas ma do czynienia. Często targają nami zupełnie bez potrzeby stwarzając duży życiowy dyskomfort. Z jednej strony dobrze, że są, bo dzięki nim wiemy, że żyjemy. Co więcej, potrzebujemy emocji, żeby czuć, żeby tworzyć relacje, żeby doświadczać świata. Dzięki emocjom nasze życie jest pełne barw. Jednak, w sytuacji, gdy coś idzie nie po naszej myśli emocjonujemy się negatywnie, nakręcamy się, robimy pod wpływem emocji rzeczy, których się później wstydzimy i tak emocje łańcuszkowo przechodzą jedne w drugie, a ich nadmiar nie tylko stwarza kłopoty i wyczerpuje, ale też może prowadzić do chorób psychosomatycznych. Dlatego warto umieć zarządzać swoimi emocjami. Na warsztacie nauczysz się jak zadbać o swoje emocje i dostaniesz narzędzia, które Ci w tym pomogą.

Byłam, doświadczyłam, polecam.

Więcej o emocjach przeczytasz tutaj

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie:

image001

EMOCJE

Jak zadbać o siebie i o swoje emocje

23-24 sierpnia 2014
prowadzący: Beata i Paweł Karpowicz

sobota:  godzina 10.00 – 18.00
niedziela: godzina 9.00 – 17.00

Główną ideą warsztatu jest wspieranie zainteresowanych osób w procesie:

 • dokonywania wewnętrznej zmiany
 • rozwijania uważności na siebie i swoje emocje
 • budowania inteligencji emocjonalnej

W trakcie warsztatu zadbamy o:

 • umiejętność rozpoznawania emocji
 • ekspresję emocji
 • odkrywanie związków pomiędzy emocjami a zachowaniem
 • budowanie indywidualnych ścieżek zmiany w obszarze emocji

Harmonogram zajęć:

Powitanie uczestników

 • Dlaczego jestem tutaj i co przeżywam? Co mogę zrobić dla siebie? Jak mogę wspierać innych uczestników zajęć?
 • Czym są emocje? O czym informują?
 • Przekazywane wzorce emocjonalne
 • Emocje a moje ciało
 • Mandala emocji
 • Hierarchia ważności i wartości emocji – autoanaliza
 • Rozpoznawanie nawykowych reakcji – emocje, myśli, zachowanie
 • Co chcę w zamian – poszukiwanie zasobów w osobistych doświadczeniach
 • Źródła wewnętrznego spokoju

Zakończenie zajęć

Miejsce: Ełk – „Słoneczna Piwnica”, ul. Wielkanocna 8

Koszt: 300,- zł

Osoby zainteresowane udziałem w warsztacie bardzo proszę o wpłacenie zaliczki w wysokości 150 zł do dnia 10 maja 2014r. Pozostałą kwotę można wpłacić gotówką w dniu rozpoczęcia zajęć.

Wpłaty proszę kierować:
Nr konta: 72 1060 0076 0000 3260 0174 2683
Kroki Ośrodek Rozwoju Osobistego  Beata Karpowicz
Z dopiskiem: Imię i nazwisko wpłacającego Emocje – Jak zadbać o siebie i o swoje emocje oraz podaniem kontaktu mailowego lub telefonicznego do siebie.

Kontakt: Beata Karpowicz tel. 725 504 569 lub e-mail: kroki@vp.pl

Malowałyśmy mandale…

20 lutego 2014

16 lutego Słoneczna Piwnica gościła piękne kobiety malujące mandale. Każdy z nas będąc dzieckiem miał wiele marzeń. Potem, z upływem czasu, w natłoku codziennych spraw pomału oddalamy się od naszych skrytych pragnień. Trochę zatrzymujemy się około Nowego Roku, wtedy to obiecujemy sobie, że… Planujemy coś… Przez chwilę myślimy, żeby ten nowy rok był lepszy niż poprzedni, a potem znów natłok spraw i znów mało czasu dla siebie i zapominamy o planach, postanowieniach i marzeniach. Noworoczna Mandala jest po to, żeby było inaczej niż zwykle. Już sama obecność na zajęciach jest czymś niezwykłym, odchodzimy bowiem od rutyny. Efekty są różne, bo co człowiek to inny przypadek. Jedni są zadowoleni ze swojego malunku, wieszają w widocznym miejscu i z ufnością czekają na efekty. Zdarza się, że nie muszą długo czekać, bo pojawiają się okazje, które dostrzegają i wykorzystują do realizacji swoich pragnień.

WP_20140216_010-2WP_20140216_012-2

Kolorowy okrągły obrazek generuje energię do wszechświata, a wszechświat pomaga w realizacji. ” Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć” napisał Paulo Coelho w słynnym  „Alchemiku”, a życie pokazuje, że tak jest.

Bywa też, że spotkanie z mandalą zapoczątkowuje wewnętrzny proces zmian, na które nie jesteśmy jeszcze gotowi. Wtedy podświadomość stawia opór. Nie podoba nam się nasza mandala, nie możemy na nią patrzeć, nie czujemy się najlepiej. Cóż… Za daleko wyszliśmy? Może przez chwilę znaleźliśmy się poza naszą strefą komfortu?

WP_20140216_011WP_20140216_013-2

A może w trakcie procesu dotknęliśmy jakichś trudnych, czy też smutnych zakamarków naszej duszy. Uświadomienie sobie  emocji, wewnętrzne poruszenie, jest  pierwszym krokiem do zmiany. Tu trzeba odwagi i determinacji, żeby „kuć żelazo póki gorące”. Dać sobie czas na przeżywanie, na przemyślenia i nie odkładać tego jak zwykle do szuflady, czy pod dywan, ale wyjąć i odważnie się temu przyjrzeć. W naszym wnętrzu też trzeba robić porządki. To wymaga podjęcia decyzji, odwagi i pracy, ale warto, bo potem mamy czysto i pięknie.

P1040077P1040074

Proces oczyszczania, przygotowania przestrzeni na nowe i kreację przyszłości możemy przeprowadzić zawsze, kiedy tylko chcemy. W każdym momencie roku i w każdym momencie życia, bo nigdy nie jest za wcześnie, ani nigdy nie jest za późno, żeby zacząć piękniej żyć. Życzę Ci pięknego świadomego życia.

 

 

Po warsztatach

12 stycznia 2014

WP_20140105_006Byliśmy razem w fajnej grupie prawie całą niedzielę. Oczyszczaliśmy emocje poprzez taniec, medytację i malowanie oczyszczającej mandali. Zrobiliśmy przestrzeń na nowe i pomalowaliśmy motyla transformacji. Wyraziliśmy nasze pragnienia i poprzez namalowanie mandali przelaliśmy nasze marzenia na płótno. Teraz promieniują energią spełnienia. Niech nam się spełni wszystko co jest zgodne z pragnieniem naszych serc.
Kinga i Leszek podzielili się swoimi wrażeniami z tego wyjątkowego spotkania.

Leszek:
Obudziłem się w godzinie przedświtu. w mojej głowie kłębiły się myśli, które zmusiły mnie do wyjścia spod ciepłej kołdry. Poczułem potrzebę napisania tego co myślę i czuję. Włączyłem komputer i już wiem, że nie potrafię tak precyzyjnie jakbym chciał przelać na monitor tego co czuję. Kilka dni temu byłem uczestnikiem warsztatu, który uświadomił mi, że aby lepiej żyć, należy odkryć na nowo siebie. Przekonałem się, że poprzez odpowiednie ćwiczenia, mogę zmienić swoje myślenie do otaczającej mnie rzeczywistości. Dotarcie do wnętrza siebie nie jest łatwym zadaniem, jednak z pomocą mądrej i doświadczonej nauczycielki, wszystko jest możliwe. Różnego rodzaju ćwiczenia zaproponowane przez Danusię pozwoliły mi dotknąć tej głębokiej wiedzy. Medytacje w ruchu, malarstwo intuicyjne, ćwiczenia poprzez słuchanie i oddech – to dla mnie nowe i ciekawe doświadczenie. Malowałem mandalę na nowy rok z intencją i wiem, marzenia są po to, aby się spełniać. Jeżeli jeszcze do tego wszystkiego dodam przebywanie z ciekawymi ludźmi, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu, chcą pokierować swoim losem, nauczyć się od nowa siebie, daje mi siłę i wiarę w to, że wszystko mogę.

Kinga:WP_20140105_011
Rok temu nie mogłam być na Noworocznym spotkaniu z Mandalą i dlatego tak bardzo się cieszę, że teraz mogłam tego doświadczyć. Niesamowite wrażenie wywarło na mnie malowanie mandali uwalniającej. Odczuwałam złość, którą przelewałam na papier pozbywając się jej. Natomiast zapisywanie swoich marzeń i pragnień, a później malowanie mandali w tej intencji, było bardzo emocjonujące….. to takie dziwne uczucie trwające 5-10 min (tyle mi zajmuje intuicyjne malowanie), jakby drżenie, pobudzenie nie dające nawet usiąść (musiałam malować na stojąco) i spływający na koniec spokój ……
A najwspanialsze jest to, że moje koło życia ożyło….Pierwsze moje marzenie na liście spełniło się już po 2 dniach !!!! :)))
Nawet jak teraz patrzę na swoją namalowaną mandalę, to uświadamiam sobie, że wygląda jak wirujące koło :)

No i na koniec chciałam napisać, że były jeszcze inne ciekawe rzeczy i doświadczenia, świetni ludzie, ciekawe rozmowy, śmiech i relaks. Trudno to opisać, dlatego zachęcam, żeby samemu doświadczyć dobrodziejstwa takich warsztatów.
Dana….. dziękuję :)

Noworoczne spotkanie z Mandalą

11 grudnia 2013

MANDALA

Mandala jest jednym z najstarszych symboli ludzkości. Słowo to pochodzi z sanskrytu i oznacza: koło życia, obwód o znaczeniu magicznym, cały świat, święty krąg, centrum. Kształt koła obecny jest w całym wszechświecie: w jajeczku, z którego rodzi się życie, w łonie matki, w komórkach, z których zbudowane są istoty żyjące, atomach, kryształkach lodu, pajęczych sieciach, słojach drzew. Kołem jest dla nas niebo, słońce, księżyc, ziemia, kosmos, przestrzeń, która nas otacza, cykliczny rytm zmieniających się pór roku, rytm dnia i nocy, następujące po sobie przemiany życia i śmierci.

Od początku istnienia rodzaju ludzkiego, we wszystkich wierzeniach, obrzędach, praktykach rytualnych, legendach, mitologiach, religiach, motyw koła miał podstawowe znaczenie, był punktem wyjścia do wszelkich spekulacji i poszukiwań. Świadczą o tym m.in. prehistoryczne rysunki naskalne, praktyki rytualne ludów pierwotnych, które w niektórych miejscach na ziemi przetrwały do dziś, legendy Maorysów, mitologia egipska.

Ideę zastosowania mandali w psychoterapii, wprowadził do współczesnej psychologii szwajcarski psychoanalityk i psychiatra C.G.Jung. Swoje teorie budował w oparciu o własne, głębokie doświadczenia wewnętrzne, oraz spostrzeżenia powstałe w trakcie pracy z pacjentami.

Obecnie praca z mandalą coraz częściej wykorzystywana jest w arteterapii i powstaje na jej temat coraz więcej opracowań. Tworzony w trakcie swobodnej ekspresji magiczny, fascynujący, tajemniczy, barwny krąg, umożliwia wewnętrzną przemianę i ma ogromne działanie terapeutyczne.
Tworzenie mandali umożliwia bardzo intymny kontakt z własnym wnętrzem.
Sama tego doświadczyłam i gorąco polecam tę formę nie tylko sztuki, ale przede wszystkim pracy ze swoim szeroko pojętym wnętrzem.
Wystarczy namalować kolo i wypełnić tym, co nam w duszy gra.

Po co?

Dla wyrażenia ekspresji twórczej…
Dla uwolnienia emocji…
Dla zaprojektowania przyszłości…
Lub po prostu dla niekonwencjonalnego spędzenia czasu z przyjaciółmi…

Masz okazję doświadczyć tego wszystkiego, bo 5 stycznia 2014 roku odbędzie się  w Słonecznej Piwnicy Noworoczne spotkanie z Mandalą, na które serdecznie zapraszam.

 

Program:

 1. Medytacja wprowadzająca.
 2. Malowanie mandali uwalniającej. W trakcie tego procesu będziemy pozbywać się niepotrzebnych emocji i wszystkiego czego już nie potrzebujemy.
 3. Medytacja w ruchu z intencją stworzenia własnej przestrzeni.
 4. Wyrażenie swojego marzenia i planu na najbliższy rok i zapisanie tego.
 5. Malowanie mandali, która wygeneruje do wszechświata nasze pragnienia.
 6. Spontaniczny taniec wyrażający naszą radość i nadzieję.

Warsztat zaczyna się o godz. 11-tej, kończy się o 17-tej,  kosztuje 80 zł. W cenie koszt materiałów do malowania.

Jest tylko 6 miejsc, zarezerwuj jedno dla siebie już dziś: 607 854 261

Salon Kobiet 2013

10 października 2013

P1030640m

Słoneczna Piwnica uczestniczyła w Salonie Kobiet.  W tym roku panel dyskusyjny dotyczył zdrowia. Kobiety  zabiegane i zajęte różnymi sprawami  często zapominają, że trzeba dbać nie tylko o rodzinę i pracę, ale też o siebie.

Mamy jedno życie  – dbajmy o nie!

O tym, jakie znaczenie dla leczenia ma wczesne wykrycie nowotworu piersi, mówi się bez przerwy. „Statystki mówią same za siebie. Co roku na raka piersi zapada 12 000 Polek. Prawie połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza” – czytamy w notatce prasowej przygotowanej przez organizatorów Dotykam=Wygrywam. Wczesne wykrycie to warunek konieczny, ale też dopiero połowa sukcesu. Nie mniej ważne jest  natychmiastowe i  dobrze  prowadzone leczenie.

Na Salonie byłyśmy zachęcane do profilaktyki  polegającej na noszeniu odpowiednio dobranego stanika i na samobadaniu piersi.

Akcja Dotykam=Wygrywam w 2012 r. odniosła  duży  sukces. Brały w niej udział między innymi: Katarzyna Cichopek,  Aleksandra Kisio, Daria Widawska, Anna Gzyra, Markia i Rozalia Mancewicz. Ze wwzględu na zaangażowanie  znanych kobiet  oraz mediów przesłanie Dotykam=Wygrywam dociera do coraz wiekszego grona kobiet.

Ambasadorkami tegorocznej edycji kampanii Dotykam=Wygrywam są  Natasza Urbańska i Agnieszka Komornicka. Obie panie  gościły na tegorocznym ełckim Salonie Kobiet.

P1030629mP1030635m

Oprócz rozmowy i filmu pokazującego jak badać piersi dostępne były też  zawieszki pod prysznic z instruktażem wykonania samobadania piersi.  Zawieszki są różowe tak samo  jak proponowane w tej akcji dobre biustonosze, ze sprzedaży których 10% jest przekazywane na  wsparcie działań  fundacji Rak’n’Roll – Wygraj życie! Dobrze, że są takie akcje. Niosą uświadomienie. Tylko czy kobiety chcą z tego korzystać?

W Słonecznej Piwnicy można dostać  różową zawieszkę  pod prysznic.

© 2012-2014 Słoneczna Piwnica. Pracownia Artystyczno-Terapeutyczna. Danuta Kozłowska - HTML5 - stat4u